Jdi na obsah Jdi na menu
 


OGame

9. 5. 2017

Ogame logo

OGame

OGame je jednoduchá browser RTS se sci-fi tématikou. Jedná se o tzv. klikací hru.

Účelem této hry je obsazování planet, stavba ekonomických budov (doly na kov a krystaly, syntetizér deuteria), výzkumy a stavba armády či obrany.

 

Základem hry jsou 3 suroviny:

1) Kov

2) Krystaly

3) Deuterium - slouží jako palivo pro lodě

(Bez Deuteria není možné poslat letku do pohybu - čím větší je letka, tím je větší spotřeba paliva)

 

Nově registrovaný hráč začíná s jednou planetou bez jakýchkoli budov a jen s hrstkou surovin. Zpravidla se začíná výstavbou dolů pro založení ekonomického zabezpečení, ale startovní taktika hráčů se může lišit. Každý hráč by si však měl zajistit dostatečný přísun surovin (záleží na stylu hraní - želva nebo nájezdník).

 

Dále je třeba vystavět výzkumnou laboratoř, pro zkoumání nových technologií, které povedou impérium vpřed (ať už co se týče dostupnosti zbraní, počtem planet či výzkumy pancíře, štítů a síly zbraní).

Důležitým bodem jsou stavby továren na roboty, které urychlují stavbu budov, lodí a obranných prostředků. Avšak stejně důležitou součástí je stavba hangáru, který stavbu lodí a obrany umožňuje. Stavba továrny na nanoboty není nezbytná, ale urychluje stavbu budov, lodí a obrany o 50%.

 

Každý hráč by měl co nejrychleji dokončit Tutorial, obsahující 10 úkolů, které začínajícího hráče trochu uvednou do hry. Za každý splněný úkol hráč obdrží danou odměnu. 

TUTORIAL JE IKONA OTAZNÍKU VPRAVO NAD MENU HRY.

 

Po splnění Tutorialu by měl být hráč rozmyšlen, jaký herní styl bude hrát.

A) Želva - hráč staví především doly a obranu. Vlastní jen malý počet civilních lodí a je závislý na své vlastní ekonomice.

B) Nájezdník - hráč staví především lodě a armádu, investuje mnoho do armádního výzkumu a velkou část jeho zásob surovin činí výdělek z útoků. Armádu udržuje v pohybu, nejlépe ji řidí z měsíce.

 

FS (FleetSave) - jde o odeslání své armády (nejlépe z měsíce - viz. Měsíc) do pohybu. Letka tedy nestojí na planetě a tedy ji není možné napadnout a zničit.

MS (MOONSHOT) - jde o kontrolovaný a především domluvený útok na planetu s určitým počtem lodí, za účelem stvoření měsíce (měsíc se vytvoří z pole trosek po zničených lodích)

Měsíc vzniká z pole trosek zničené letky. Je důležitou součástí každého nájezdníka, neboť se z něj posílá FS a také se na něm staví Senzor Falangy.

Senzor Falangy - skenuje a ukazuje pohyb všech letek u dané planety. Falangovat lze pouze planety v dosahu. NELZE FALANGOVAT MĚSÍC!

GRAVITON a Hvězda Smrti - technologie gravitonu je ultimátní výzkum pro ultimátní zbraň (Hvězda smrti). Hvězda smrti je nejničivější a nejdražší loď. Její síla spočívá v ničení měsíců. 

 

 

Pro přidání do hry klikněte na tuto ikonu

Po registraci budete automaticky zařazeni mezi mé přátele a já sám vás kontakuji a pošlu vám nějaké suroviny do startu.

+ Hra nevyžaduje žádný přehrávač

- Hráči, kteří investují do hry peníze, jsou ve značné výhodě

 

Moje hodnocení

☆☆☆