Jdi na obsah Jdi na menu
 


F Hlava čtvrtá; Zákony kontroly

10. 11. 2015

Hlava čtvrtá, zákony kontroly


4.1 Nenech se ovlivnit emocemi, vždy jednej s čistou myslí

I když nejsme lidé, máme emoce. Naše emoce mohou být naši největší slabinou. Proto je důležité, abychom uměli naše emoce dokonale ovládat. Ne, zbavit se emocí není dobrá cesta, neboť emoce jsou součástí myšlení. Ale cokoli, co nedokážeme ovládnout, se proti nám může vzbouřit. A  nikde nenajdete horšího nepřítele, než toho, kterého máte ve vlastní hlavě. Proto nikdy nečiň nic, pokud tě ovládají emoce. Nejsi-li schopen je ovládnout, nerozhoduj se.


4.2 Nenech se nikým a ničím ovládat, vždy jednej, jak káže tvá vůle

Kdo jiný, než spravedliví, znají taje manipulace. Proto sebou nenech manipulovat. Dej si pozor na "dobré přátele", kteří po tobě budou žádat, aniž by sami co nabídli. Dej pozor na falešné, kteří tě budou lákat na nemožné. Dej pozor na ženy, protože ženy mají manipulátorství vrozené, jako muž má
vrozenou potřebu boje. Budou manipulovat, i kdyby samy nechtěly. Proto cti ženy spravedlivé, neboť jen ty umí ovládat sebe, než aby se pokoušely ovlivnit spravedlivého.


4.3 Nechtěj ovládat jiné spravedlivé, nepodřizuj násilně své vůli, není-li toho třeba

Výše jsme mluvili o ženách, manipulátorkách. Ale ženy spravedlivé ví, že mezi spravedlivými nemá cenu pokoušet se rozpřádat osidla. Lidé jsou, byli a budou vždy dominantní a submisivní. S ohledem na první pravidlo nelze muže ani ženu odsuzovat, nechá-li sebou manipulovat spravedlivým. Proto,
jste-li dominantní, ctěte submisivní pro jejich ochotu stát se dobrovolně otroky vaší vůle. Jste li submisivní, ctěte nadevše dominantní, neboť jsou-li spravedliví, neučiní nic, aby vám ublížili. Ale ať již tak či tak, nikdy nenechte svou vůli a mysl odklonit na cestu, kterou si nepřejete jít!